Chwilowo brak informacji...
30Marzec
2015
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W tym roku w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym zorganizowanym w Urzędzie Miejskim w Kępicach wzięło udział 3 naszych uczniów,  Jakub Dziak, Piotr Kołwzan oraz Łukasz Dybowski. Do kolejnego etapu zakwalifikował się Jakub Dziak wygrywając konkurs w Kępicach w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie powiatowym zorganizowanym w Słupsku przez Państwową Straż Pożarną nasz reprezentant zajął 3 miejsce.
To już  XXXVIII edycja turnieju wiedzy pożarniczej. Nasi uczniowie od wielu lat biorą udział w konkursie, który umożliwia im poszerzanie i zdobywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego, pierwszej pomocy przedmedycznej osób poszkodowanych. Ważnym zagadnieniem, z którego uczestnicy muszą się przygotować jest ochrona przeciwpożarowa lasów, znajomość środków gaśniczych oraz sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratunkowych.
W ramach przygotowań do konkursu organizowane są wyjazdy do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Od wielu lat za przygotowanie naszej młodzieży odpowiedzialna jest Pani Anna Trocka, która zawsze stara się wyposażyć naszych wychowanków w niezbędną wiedzę, przydatną nie tylko podczas konkursu ale również w codziennym życiu. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy naszym uczniom zakwalifikowania się w przyszłym roku do etapu wojewódzkiego a może nawet centralnego, konkursu z cyklu „Młodzież Zapobiega Pożarom” .